Klub Českých Turistů

odbor TJ Spartak
Rokytnice nad Jizerou

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Mnichovo Hradiště – Bakov nad Jizerou

20 dubna | 6:00 - 19:00

Ve středu dne 20.4.2022 v 06:03 hod. odjezd busem z H. Rokytnice n. Jiz., ČSAD – U Kroupů  následuje přestup v 06.16 hod. na bus do Liberce (07.30) – z Liberce odjezd busem v 07.40 hod. do Mnichova Hradiště  – příjezd v 08.23 hod.

Kdo má zakoupenou Opuscard může si při nástupu koupit přestupní jízdenku až do Mnichova Hradiště – kód v rámci Idolu je: 3103, aby to řidič nemusel dlouho hledat. Jízdenka platí 210 minut od zakoupení. Při zpáteční cestě lze zakoupit přestupní jízdenku ve vlaku z Bakova n. Jiz. až do Rokytnice n. Jiz. (9101) – platnost zakoupené jízdenky je 240 minut. Např. osoba 65+ na tomto výletu, při zakoupení přestupních jízdenek přes Opuscard, ušetří 71,-Kč oproti zakoupení papírových jízdenek.
Upozornění: Na Opuscard lze zakoupit přestupní jízdenku pouze pro 1 osobu, když pojedete 2, musíte mít 2 Opuscardy. K dostání jsou na Infocentru (radnici) v Rokytnici n. Jiz. nebo na provozovnách Busline v Jilemnici a v Semilech.  (Anonymní Opuscard stojí 50,-Kč a platnost má zhruba 3 roky. Ale již při tomto výletu  máte investovanou částku zpět. Samozřejmě si na ni musíte nahrát dejme tomu 200,-Kč, abyste měli čím za jízdenky platit.)                                                                                                                 

PROGRAM:

  1. Mnichovo Hradiště: káva a občerstvení (prodejna pečiva a zákusků „Holka s  buchtou“) Městská památková zóna: Masarykovo nám., barokní kostel sv. Jakuba, dům Adolfa Bondyho, renesanční zámek a park, Klášterská ulice – modrá TZ  Svatojakubská cesta – Žitavská, silniční most – Jizera: modrá a červená TZ + Zlatá stezka Českého ráje.
  2. Klášter Hradiště nad Jizerou: goticko-renesanční kostel Narození Panny Marie, zbytky kláštera Hradiště, klášterní zahrada, zámek Klášter Hradiště nad Jizerou, pivovar Klášter  oběd: pivovarská restaurace Skála, dále Kristýnka, nebo dále Na Habru, červená TZ: odbočka a možnost dle podmínek odbočky vlevo k PP Skalní sruby. PP Skalní sruby Jizery – strmý sráz řeky s pseudokrasovým výklenkem (tam a zpátky), pokračování červená TZ: barokní lovecký zámeček Maníkovice, Klokočka – kaple sv. Stapina, studánka NS Klokočským lesem: křížová cesta Klokočka, NPP Rečkov: oblast slatinných a bezkolencových luk a mokřadů – výskyt ohrožených rostlin a živočichů, Nová Ves u Bakova, Malá Bělá.
  3. Bakov nad Jizerou: Mírové nám., farní původně gotický (upraven renesančně a barokně) kostel sv. Bartoloměje, vrcholně barokní sloup Nejsvětější Trojice, hřbitovní původně renesanční  (barokní úprava) kaple sv. Barbory, žst. Bakov n. Jiz. město  – nádražní restaurace, cukrárna Flora (Boleslavská ulice).

Délka trasy do 17 km  –  (čas chůze max . 5 hodin s možností odpočinku  na trase).

Odjezd:   Vlakem ze zastávky Bakov n. Jiz., město v 16.52 hod. do Tanvaldu (17.57 hod.) – přestup na autobus do Rokytnice n. Jiz. v 18.15 hod.

Podrobnosti

Datum:
20 dubna
Čas:
6:00 - 19:00

Pořadatel

Marcela Hančová
Telefon:
608 952 404
E-mail:
marcelahancova@email.cz

Místo konání

Mnichovo Hradiště
Mnichovo Hradiště, Středočeský 29501 Česká republika + Google Mapa

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly.Update my browser now

×