Klub Českých Turistů

odbor TJ Spartak
Rokytnice nad Jizerou

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Přes tří kopce

9.5.2015

„Přes tři kopce“ – Kumburk, Bradlec,Tábor       

         (z Nové Paky do Lomnice nad Popelkou)

Termín: sobota 9.5.2015

Odjezd: autobusem z Horní Rokytnice – ČSAD v 6.03 do Martinic v Krk. (6.55) – zde přestup na vlak (7.01) s příjezdem do Nové Paky v 7.37.

Program v Nové Pace: dostatečný časový prostor na prohlídku zajímavostí  dle zájmů např. bývalý paulánský klášter(1701) a barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie (1724) – v 18.stol.významné poutní místo , řecko-katolický kostel na Husově kopci přenesený z bývalé Zakarpatské Ukrajiny v roce 1930, roubené stavby, na náměstí morový mariánský sloup, kašna, novogotický kostel Sv. Mikuláše, městské muzeum Suchardův dům             (na zahradě domu umístěn ve vitríně „zkamenělý strom“), muzeum Klenotnice  drahých kamenů a spiritismu aj.

Pěší trasa: z Nové Paky po „Máchově stezce“ (červená značka) na Brdo až k rozcestníku Skalka pod Kumburkem – odbočíme po žluté značce ke zřícenině hradu Kumburk (výhledy na Jičínskou pahorkatinu a Krkonoše) – zpátky po žluté znovu k rozcestníku na červenou značku – asi po 3 km odbočíme po neznačené cestě do zapadlé vesničky Újezdec (roubené lidové stavby). Zde následuje prohlídka roubených stavení a poté vystoupáme po modré značce na zříceninu hradu Bradlec, odtud pokračujeme k výletní restauraci „Na Klepandě“ k posezení a případnému obědu. Po načerpání energie pokračujeme dále po červené značce do Žďáru u Kumburku – opět lidové stavby a přes Smítu směrem k Ploužnici ,      kde je další vyhlášená výletní restaurace „Na Ploužnici“ přímo v roubeném stavení (opět příležitost posezení a občerstvení). Dále pokračujeme stoupáním přes vesničku Chlum   na kopec Tábor (rozhledna s restaurací, kostel, křížová cesta) a odtud již s kopce kolem pramene Křížovky po červené do cílového místa Lomnice nad Popelkou.

Program v Lomnici nad Popelkou:   dle časových možností prohlídka památkové rezervace Karlov, zámku, kostela, muzea a galerie, návštěva cukrárny, restaurace apod.

Délka trasy: + – 20km (výhoda neuspěchaného programu a dostatku času na odpočinek).

Odjezd: autobusem z Lomnice nad Popelkou v 18.16 přímo „Pražákem“ do Rokytnice     nad Jizerou(ČSAD) – příjezd v 19.26 .

Podrobnosti

Datum:
9.5.2015

Pořadatel

Marcela Hančová
Telefon
608 952 404
Email
marcelahancova@email.cz

Místo konání

Jičínsko

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly.Update my browser now

×